Stoły i krzesła w stylu francuskim

Urządzanie mieszkania to bardzo przyjemna sprawa – pod warunkiem, że ma się pomysł na to, jak to zrobić. Jeśli jeszcze nie dokonałeś wyboru stołu i krzeseł do salonu lub jadalni, być może dziś uda Ci się to zrobić? Przedstawimy pokrótce dostępne możliwości w kwestii aranżacji tych pomieszczeń. Co powiesz na stoły i krzesła w stylu francuskim?

Paryski szyk w Twoim domu uzyskasz w prosty sposób. Styl francuski znany jest od XVII wieku. Zasłynął z przepychu i bogactwa zdobień. Meble utrzymane w tej stylistyce mają jednak stonowane kolory. Pozwala to uzyskać efekt elegancji. Jeśli chodzi o meble, to ze stylem francuskim kojarzą się głównie tapicerowane krzesła.

Jakimi prawami rządzi się styl francuski?

We francuskich aranżacjach królują opływowe kształty. Pomieszczenia utrzymane w tym stylu wydają się romantyczne. Świetnie sprawdzają się tu meble wykonane z litego drewna. Przepych to nie jedyna strona stylu francuskiego. Wielu słusznie kojarzy go z sielskim klimatem. W tym stylu rację bytu mają otwarte przestrzenie.

Duże jadalnie i salony wymagają odpowiedniego zagospodarowania. Dlatego tak ważny jest wybór stołu i krzeseł, które się w nich znajdą. Wśród chętniej wybieranych krzeseł do aranżacji francuskich są te na giętych lub toczonych nogach, dodające wnętrzu eleganckiego wyglądu. Wykończenie mebli może być białe, szare lub pastelowe.

Po jakie meble sięgnąć?

Przy wyborze stołu i krzeseł do francuskich aranżacji, można sięgać po modele stylizowane. Sprawdzą się meble z przetarciami. Królują masywne stoły z pięknie wyprofilowanymi nogami. Wśród krzeseł prym wiodą modele tapicerowane. Przy wyborze obicia warto zwrócić uwagę, by miało ono jednolity kolor. Sprawdzają się też kwiatowe wzory.

Elegancki, dostojny wygląd to nie wszystko, czego oczekuje się od stołów w stylu francuskim. Równie istotne jest to, by były praktyczne i służyły nam przez lata. Szukasz mebli, z którymi stworzysz salon lub jadalnię w stylu francuskim? Zajrzyj na stronę sklepu Meble.pl i zobacz, co mamy Ci do zaoferowania.