Wieczór panieński – sesja zdjęciowa. Pamiątka z wieczoru panieńskiego – sesja fotograficzna

Zanim szczęściara o statusie narzeczonej stanie na ślubnym kobiercu, zostając czyjąś żoną, czeka ją impreza, podczas której będzie jedyną gwiazdą. Wieczór panieński to wyjątkowe okoliczności o niepowtarzalnej atmosferze, w której pojawiają się nuty nostalgii wobec kończącego się etapu narzeczeństwa, ale przede wszystkim oczekiwania na ceremonię zaślubin, wymarzone wesele i nowy etap w związku z partnerem. Nie mieszajmy go jednak do imprezy, której przyszłej pannie młodej organizują przyjaciółki, koleżanki czy siostry. Ten wieczór i noc będą należały tylko do nich. Słowem: jest to impreza, na którą panowie nie mają wstępu.

Ile kobiet, tyle pomysłów na wieczór panieński

To, jak będzie wyglądał wieczór panieński, jest indywidualną kwestią każdej kobiety. Może odbywać się w klubie, pod gołym niebem, w domu, na jachcie i we wszelkich okolicznościach, na które pozwoli wyobraźnia i portfel. Często kobiety decydują się na jeden wspólny mianownik, który wyróżnia całą grupę z tłumu. Może to być element garderoby, na przykład koszulki z tym samym nadrukiem, szpilki w tym samym kolorze, kapelusze w jednym stylu lub świecące ozdoby. Podczas wieczoru panieńskiego przyszła panna młoda otrzymuje od swoich przyjaciółek prezenty, które mogą jej się przydać podczas nocy poślubnej, a wśród nich najczęściej seks owną bieliznę, albumy z kamasutrą czy gadżety. Nic dziwnego, że wieczory panieńskie znalazły się na liście ciekawych tematów do fotografowania. Uznają je za takie fotografowie, którzy chętnie przyjmują zlecenia, a przede wszystkim same zainteresowane, którym zależy na pamiątce z szampańskiej zabawy.

Wieczór panieński w pamiątkowych kadrach – wieczór panieński sesja zdjęciowa

Sesja fotograficzna na wieczór panieński jest w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych prezentów otrzymywanych przez przyszłe panny młode. Koszty wynajęcia fotografa, nawet bardzo dobrego i drogiego, rozkładają się wówczas na wszystkie uczestniczki, a pamiątkowe ujęcia są nie do przecenienia. Oczywiście, dziś większość z nas ma telefon z dobrym aparatem i wystarczy tylko sięgnąć do torebki, by uwiecznić piękny moment. Jednakże zaletą profesjonalnego fotografa są nie tylko profesjonalne zdjęcia, ale i możliwość uchwycenia na fotografiach wszystkich uczestniczek zabawy razem.

Naturalna sesja fotograficzna na wieczór panieński

W zależności od prywatnych oczekiwań klientek, fotograf planuje sesję, która odzwierciedli charakter gwiazdy wieczoru, a także relacje, jakie łączą ze sobą wszystkie obecne kobiety. Jeśli większość pań łączy charakterystyczna wspólna pasja, można z poczuciem humoru wpleść ją w zabawę oraz wspólną sesję fotograficzną podczas wieczoru panieńskiego. Fryzjerki mogą pozować w fikuśnych fryzurach, miłośniczki sportu w barwach ulubionych klubów sportowych, a melomanki przebrane za gwiazdy muzyki popularnej. Najczęściej wygląda to tak, że panie umawiają się z fotografem w wybranych okolicznościach. W związku z tym, że śluby najczęściej odbywają się w sezonie letnim, wieczory panieńskie mają miejsce późną wiosną lub latem. Klientki nie decydują się wówczas na sesje studyjne, tylko na plenerowe, ponieważ szkoda by było nie skorzystać z pięknej pogody. Fotograf dostaje więc do dyspozycji naturalne światło i przestrzeń, które może zaadaptować do sesji fotograficznej.

Gdzie może powstać wspaniała sesja zdjęciowa?

Doświadczenie dowodzi, że operacja “wieczór panieński sesja zdjęciowa” odbywa się możliwie jak najbliżej miejsca docelowego, w którym panie będą balowały do białego rana. Mogą to być atrakcyjne tereny zielone za miastem albo ciekawe punkty w mieście. Niezbyt skomplikowanym, za to atrakcyjnym pomysłem może być sesja w zwykłym parku miejskim, ze scenografią piknikową, podczas której uczestniczki będą pozowały na kolorowych kocach, otoczone koszami z owocami, kieliszkami szampana i wiosenną eksplozją barw.

Oczywiście po sesji warto zamienić pliki cyfrowe w nasycone kolorami papierowe fotografie. Idealnym pomysłem może okazać się wywoływanie zdjęć online, w jednym z internetowych fotolabów.