Jak robić zdjęcia na weselu? Jak fotografować wesele i wykorzystać wiosnę do zdjęć? Pomysły na sesje zdjęciowe wiosną

Każdy fotograf ślubny wie, na czym polega jego zadanie podczas wesela. Podczas każdej imprezy tego typu przewidziane są wydarzenia, które po prostu muszą zostać sfotografowane, oraz szereg momentów, wynikających ze spontanicznej zabawy gości, na które fotograf “poluje”, aby jego fotorelacja budziła więcej emocji, wzruszenia i śmiechu. Do tych pierwszych należy na przykład pojawienie się pary w miejscu zabawy, pierwszy kieliszek wódki i toast szampanem, pierwszy taniec, oczepiny i podziękowania dla rodziców pary młodej. Te drugie to chwile, kiedy goście przestają się krępować i ich wspólna zabawa staje się świetnym zjawiskiem do sfotografowania.

Jak powinno się robić zdjęcia podczas wesela?

Jak robić zdjęcia na weselu? To pytanie, na które trzeba znać odpowiedź, zanim przyjmie się zlecenie od klienta. Jest to też pytanie, na które powinni znać precyzyjną odpowiedź sami zainteresowani. Dopiero wtedy obie strony wiedzą, czego od siebie nawzajem oczekują. Fotograf ślubny musi być profesjonalistą, który doskonale zna swój sprzęt fotograficzny i działa intuicyjnie. Podczas wesela zdarzają się momenty, które się nie powtórzą, dlatego potrzebny jest refleks i szybka decyzja o tym, jakie parametry czasu naświetlania, ISO i przysłony będą optymalne. Ważną sprawą jest również kwestia oświetlenia na sali weselnej. Fotografowie często decydują się na odwiedzenie tego miejsca jakiś czas przed weselem, aby wiedzieć, czy sala jest przestronna i jasna, a także, jakie światło sztuczne będą mieli do dyspozycji po zmroku. Dzięki temu w dniu imprezy są gotowi na wszystko i wyposażeni w odpowiednie obiektywy i lampy błyskowe. Dla gości ważne jest, aby fotograf pozostawał możliwie jak najmniej zauważalny i odczuwalny. Jeśli zabawa ma być komfortowa i bez skrępowania, fotograf musi być jak duch, przemieszczający się między ludźmi, którzy zdołali zapomnieć, że mogą znaleźć się na zdjęciu. Dzięki takiej umiejętności, fotograf ślubny tworzy zdjęcia, na których znajdują się ludzie w naturalnych pozycjach czy podczas spontanicznej zabawy. Trzeba również pamiętać, że tego dnia gwiazdami są świeżo upieczeni małżonkowie, dlatego nikt inny nie powinien swoim zachowaniem odciągać od nich uwagi. Fotograf powinien być cichy, subtelny i taktowny, a wtedy na pewno zostanie doceniony jeszcze zanim klienci zobaczą zdjęcia ze ślubu.

Wiosenna aura w kadrach ślubnych – pomysły na sesje zdjęciowe wiosną

Wiosna sprzyja nowożeńcom. Nie jest wtedy ani za ciepło, ani za zimno. Panna młoda nie musi martwić się o to, że profesjonalny makijaż spłynie jej z twarzy razem z potem, ale też nie szczęka zębami z zimna, rozcierając sine dłonie. Słowem – pomysły na sesje zdjęciowe wiosną można mnożyć bez końca, bo ani fotograf, ani modele nie są wtedy ograniczeni żadną siłą wyższą, na którą nie mają wpływu. Wybuch wiosny to czas, kiedy po szarej zimie, świat eksploduje kwitnącymi roślinami, różnobarwnymi drzewami kwiatowymi, pasmami zieleni i motylami. Wszystkie te elementy można z powodzeniem wykorzystać do sesji fotograficznej. Popularne są zdjęcia ślubne w ogrodach botanicznych, arboretach czy rosariach. Poza kwiatowymi motywami, wiosna pozwala również na odleglejsze wycieczki, by na przykład zrobić sesję z widokiem na Giewont, co zimą byłoby niebezpieczne, męczące, a czasem zakazane. Niektóre ozdoby i rekwizyty przepięknie komponują się z zieloną scenografią i tylko wiosna skłania do twórczych rozwiązań podczas tworzenia zdjęć. Można na przykład stworzyć piękną sesję zdjęciową w zielonej alejce, która będzie podświetlona lampionami z papieru lub na zielonej łące z wykorzystaniem kolorowych rac dymnych. Podróż poślubna.