Niebezpieczeństwo

Wchodzisz do sklepu, na starcie afera. Zauważone żelki kolorowe, na pierwszy rzut oka nie wyglądają źle, nawet wąchając delikatnie masz wrażenie, że przyjemnie pachną. Twoje dziecko chce już je mieć.

Na tym etapie posiadasz dwie możliwości, kupić albo nie kupi i mieć ogromny płacz. Jednak jak rozmawiać z dzieckiem, by zrozumiało Twoje podejście. Żelki to produkt bardzo niezdrowy, gdzie w jego składzie występują produkty szkodliwe, E konserwanty posiadają symbole w przedziale od E200 do E299. Cel jest bardzo szczytny, mają za zadanie chronić produkty przed rozwojem pleśni, grzybów a także bakterii. Substancje najczęściej bywają otrzymywane syntetycznie, sama nazwa wskazuje nic innego jak sztucznie. Każdy powinien zwrócić uwagę na skład, jednak alergicy szczególnie. Produkty, które zawierają konserwanty posiadają dłuższą datę przydatności. Czy wiesz, które znajdują się na twoich produktach, najpopularniejsze to oczywiście benzoesan sodu a także azotany i azotyny.

To tylko namiastka, w całych zestawach można odnaleźć dużo więcej produktów, które szkodzą naszemu zdrowiu, narażają je na niebezpieczeństwo.