Zdjęcia weselne gości – Fotografowanie ślubów i wesel. Dzieci niosące obrączki zdjęcia

Ślub stanowi w życiu większości ludzi najbardziej stresujący i najpiękniejszy dzień w życiu. Po ceremonii przychodzi czas na wesele, które para młoda, często wraz z rodzicami i rodzeństwem, planowała od wielu miesięcy. Nie tylko młode małżeństwo, ale i pozostali goście starają się tego dnia wyglądać możliwie najatrakcyjniej, a to dlatego, że wszyscy dziś korzystają z usług fotografów weselnych, a gotowe albumy lub zdjęcia w postaci plików trafią w końcu do wszystkich uczestników i będą oglądane również przez następne pokolenia w rodzinie.

Jak fotografować gości na weselu?

Zdjęcia weselne gości to kwintesencja zdjęć weselnych. Dzięki nim wspomnienia zabawy ożywają. Para młoda bardzo często jest podczas wesela tak skupiona na prawidłowym przebiegu tradycyjnych rytuałów i zabaw, że w stresie nie rejestruje wszystkich momentów tak, jak może to zrobić dobry fotograf. Niejednokrotnie oglądane po czasie zdjęcia przypominają uczestnikom zabawy o momentach, które uleciały im z głów w natłoku wrażeń, albo których w ogóle nie zauważyli. Czasami są to fantastyczne kadry, w których widać komiczne akrobacje przyjaciół podczas weselnych zabaw, innym razem toast wznoszony przez wzruszonych rodziców lub dziadków lub zdjęcia przedstawiające roześmianych ludzi w tańcu. Profesjonalny fotograf, który ma za sobą doświadczenie w fotografowaniu wesel, zawsze znajdzie się w odpowiednim miejscu, by zrobić wzruszające bądź zabawne zdjęcie, mocno osadzone w kontekście.

Zasady fotografowania gości na weselu. Zdjęcia weselne gości

Choć każdy fotograf ma swój styl robienia zdjęć i podejścia do ludzi, a para młoda decyduje się na tego, który urzekł ich swoją wrażliwością i estetyką, podczas wesela istnieją zasady, których nie powinno się ignorować. Można fotografować wszystkie sytuacje, które para młoda i goście będą ze śmiechem wspominać, a więc taniec, zabawy, toasty czy oczepiny. Nie wolno jednak robić zdjęć, kiedy goście mają przerwę na posiłek. Rzadko kiedy ktokolwiek wychodzi korzystnie na zdjęciu, kiedy akurat sięga łyżką z rosołem do ust. Obecność fotografa podczas posiłku budziłaby dyskomfort, dlatego utarło się, że nie robi się zdjęć przy stole. To rozwiązanie ma swoje plusy, ponieważ fotograf również może wtedy zrobić sobie przerwę na posiłek, odpocząć i naładować akumulatory w aparacie fotograficznym.

Artystyczne zdjęcia podczas ślubu – dzieci niosące obrączki zdjęcia

Każdy fotograf ślubny wie, że w trakcie ślubu i wesela są momenty, które muszą zostać uwiecznione, ponieważ to one najczęściej trafiają do pamiątkowych albumów i stanowią najważniejsze symbole ceremonii. O ile reportaże z przygotowań nie są koniecznością, o tyle nigdy nie może zabraknąć momentu składania przysięgi w kościele lub urzędzie, zakładania obrączek, witania chlebem i solą w lokalu, pierwszego tańca, oczepin czy podziękowań dla rodziców. Jeśli na ślubie pojawią się ubrane tak samo druhny lub dzieci niosące obrączki zdjęcia, warto pokazać to, co celowo miało stanowić jego dodatkową atrakcję. Pary młode często czerpią inspirację na estetykę wesela z zachodnich filmów, dlatego stają się one coraz bardziej spektakularne i tym samym są fantastycznymi okolicznościami dla fotografa z dobrym okiem. Najlepsi fotografowie ślubni na świecie, z Bartoszem Jastalem na czele, potrafią zrobić zdjęcia ślubne, które stanowią arcydzieła światowej klasy i to nie tylko dla fotografowanej pary młodej. Fotograf jest rozchwytywany na całym świecie, a jego zdjęcia wygrywają międzynarodowe konkursy, gdzie są porównywane do klasycznych obrazów.