Bazylea zabytki

W Bazylei znajduje się wiele kościołów, które zasługują na naszą uwagę. Otwarte są dla wszystkich turystów i możemy zwiedzić je całkowicie za darmo.

Bazylea zabytki

Dotyczy to także krypt, do których wejście zazwyczaj znajduje się z boku chóru. Istnieje także dodatkowa możliwość wejścia dla osób chętnych na dzwonnicę, za opłatą około 5 CHF. Warto wiedzieć, że w bazylejskich świątyniach nie powinniśmy spodziewać się zbyt wielu dzieł sztuki. W muzeach obowiązuje szczególnie rygorystyczny zakaz wchodzenia z plecakami. Swoje bagaże możemy pozostawić na czas zwiedzania w samoobsługowej przechowalni. Natomiast do zamknięcia bagażu w skrytce potrzebujemy monety o wartości 1 CHF bądź 2 CHF, które odzyskamy przy odbiorze pozostawionych rzeczy. Do muzeów nie wolno również wchodzić z dużymi aparatami, zdjęcia możemy wykonywać jedynie telefonem. Bazyleę przede wszystkim warto odwiedzić w okresie letnim, najlepiej od maja do września. Wtedy miasto oferuje znacznie więcej rozrywek, a dodatkowo możemy skorzystać z zjedzenia posiłku na dworze wzdłuż promenady bądź popularnych uliczkach.

 

Wielu mieszkańców, a także turystów wolne chwile spędza na niewielkich i kamienistych plażach, a niektórzy wchodzą do wody. W Bazylei każdego roku odbywają się także popularne imprezy, które przyciągają do miasta tłumy odwiedzających. Szczególnie w okresie przedświątecznych jest ich bardzo wiele. Organizowane są targi bożonarodzeniowe z dziesiątkami straganów, w których możemy zakupić przeróżne, świąteczne dodatki. Drugą imprezą, która jest organizowana każdego roku jest Jarmark jesienny, którego początki sięgają XV wieku. Obecnie jest to impreza głównie bardzo mocno rozrywkowa, podczas której w mieście porozstawiane są różne karuzele. Impreza rozpoczyna się w ostatnią sobotę poprzedzającą 30 października o godzinie 12:00. O rozpoczęciu festynu informuje bicie dzwonów w kościele św. Marcina. Impreza trwa 16 dni i w jej trakcie możemy przejechać się między innymi na diabelskim kole lub karuzeli łańcuchowej.