Szczecin na weekend: co zwiedzić?

Miasto portowe Szczecin zdaje się nie być bardzo popularne, a jednak potrafi zachwycić. Jest pełne zieleni, zabytków, a nawet współczesnej sztuki. Oferuje urokliwe miejsca spacerowe, muzea, ciekawą architekturę, liczne atrakcje miejskie i bogatą bazę gastronomiczną. Krótko ujmując, nie sposób się tu nudzić. Zdecydowanie warto odwiedzić to miasto, chociażby na weekend. Co, wówczas warto zobaczyć w Szczecinie?

5 najlepszych atrakcji Szczecina: tego nie możesz przegapić!

  • Wały Chrobrego, czyli taras widokowy o długości ok. 500 m ciągnący się wzdłuż Odry. Jest centralnym punktem spacerowym Szczecina, który łączy jego najważniejsze budynki, a mowa o Zamku Książąt Pomorskich, archikatedrze św. Jakuba oraz gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie.
  • Niezwykle okazały Zamek Książąt Pomorskich! Stanowi wyjątkową ozdobę miasta, którą chętnie odwiedzają turyści. Zamek nie tylko zachwyca swoją architekturą, ale również ciekawą i długą historią. Odbywają się w nim liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym oraz wystawy, które przyciągają uwagę miejscowych i przyjezdnych do Szczecina.
  • Rynek Sienny ze Starym Ratuszem. To główny plac Starego Miasta, otoczony odrestaurowanymi kamieniczkami. Nie brakuje tu oczywiście restauracji i kawiarenek. Będąc, w tym miejscu warto zwiedzić w Szczecinie zabytkowy Ratusz Staromiejski, czyli piękną gotycką budowlę o niecodziennym kształcie.
  • Wyjątkową atrakcję Szczecina stanowi Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza. Wszystko dzięki temu, że uznana została za najnowocześniejszy budynek w kraju. Strzelista bryła błyszczy wieloma barwami w różnej konfiguracji, co przyciąga zainteresowanie i wywiera naprawdę spore wrażenie.
  • Zachwycające Jezioro Szmaragdowe! Choć stanowi ono sztuczny zbiornik wodny, to ujmuje krajobrazem pełnym prawdziwej natury. Poza tym to miejsce z ciekawą historią, której pozostałości możemy wciąż tam dostrzec. Nieopodal znajduje się punkt widokowy Polana Słoneczna, z którego rozciąga się widok na panoramę miasta Szczecin i dolinę Odry.